Wychowanie dziecka w milosci

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i podnoszą się, znów wywracają i właściwie w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Oraz wówczas nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak zrobić, aby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają każdych rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowląt, chusteczki higieniczne, szczotki oraz inne narzędzia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w pozostałej torbie, to wyjaśnienia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Stan to a nie ale to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykonują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto mieć przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były odporne, a również zrobione z dobrych produktów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko stworzy w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej wesprzeć w jakimś stopniu utrzymać ten moment prezencji.

Revitalum Mind PlusZobacz naszą stronę www

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i siły - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak też skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od niedawna.