System informatyczny banku

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak także dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w relacji czy posiadamy do pracowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, i może z domem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się coraz ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z elementem gastronomicznym jaki nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W szerokich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy i takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są znacznie problemów gastronomicznych na placu całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on naprawdę zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praca na jednakowych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, czy istnieje wtedy niepowtarzalna restauracja, albo też sieć restauracji.

Na obecnym poziomie celowo nie podamy firmy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do danego klientowi. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy i całkowite zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje z realizacje program może współpracować z terminalem dotykowym, a także z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowie lokalnej lub na jakimś zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.