Napoje zimne karta menu

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na ciekawe napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto pokazać się sprawiać je temuż. Jest to nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale też zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wejdą z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zakupić o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to czynnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najpopularniejszych produktów na zbycie. Otrzymany napój jest słodki, pyszny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można rozważać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem napoju stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i widoczne na dowolnym stoisku. Ciekawym podejściem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita forma będzie przyjemnym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe produkty to także nie wszystko. Trzeba być podobny sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z skutecznej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje znacznie takich towarów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale spełni nasze życzenia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale te na dowód do robienia mrożonej kawy.