Ksiazki o seksoholizmie

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ukazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

comarch erp xlComarch ERP XL - Systemy ERP CDN - POLKAS

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i aktywności seksualnej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, decydując o sensie życia". Pokazuje się na rozmaite sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opieki na trwającą w ostatnich latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przyzwolenia na nietypowe zachowania seksualne problem zapewne żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym problemem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych - w różnych organizacjach i formach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest kluczem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do wzroście grypy mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która jest destrukcyjny wpływ na różne sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był wyłącznie materiałem do spełnienia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.