Kasa fiskalna obowiazek 2018

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sprawa osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, z lat powszechnie podawanym w zakładach, a i przez innego rodzaju usługodawców, zacząwszy z serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest typowa u innego rodzaju przedsiębiorców. Korzystają spośród niej przede wszystkim wysokie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie przyznawała się do ostatniego, ale również może obsłużyć sporą suma paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT także w fabrykach niemających takiego sprzętu, wydaje się je ręcznie, co nie jest wygodne z faktu widzenia poprawy wydajności i obsługi. To daje, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego modelu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularni, kojarzy się z potrzebą wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy miłych i należy mieć, że narzędzie to, w przeciwieństwie do waluty, nigdy nie pracuje samo. Do jego obsługi przydatny jest więc komputer wyposażony w właściwi program sprzedażowy, to oraz są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w momencie druku paragonu, zaś nie, jak w wypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy pamiętać o tymże do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie jest być i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam pomocna w określonym czasie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a ilość naszego asortymentu może wzrosnąć. Drugi ważny czynnik, na jaki musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od wielkości kodów i drukowanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- oddane do konkretnych placówek handlowych także biorących znacznie rozbudowaną bazę towarów. Obecnie łączy się urządzenia mające jedynie samą rolkę papieru na rachunki dla klientów, bo kopia zapisywana jest elektronicznie, na stronie SD.